0850 241 74 25 bilgi@ankaratesisatciusta.com
Ankara

Tıkanmış Duş Başlığı Nasıl Temizlenir?

tıkalı duş başlığı açma

Duş başlıkları zamanla kireç, tortu, sabun kalıntıları ve diğer kirleticiler birikerek tıkanabilir. Bu birikintiler, duş başlığının su akışını engeller ve suyun dağılımını bozar. Ayrıca, bazı bölgelerde sert su kullanıldığında, kireç birikintileri daha hızlı oluşabilir. Düzenli temizlik yapılmadığında, birikintiler daha da kötüleşebilir ve duş başlığının ömrünü kısaltabilir. Duş başlığına giren kirlilikler ayrıca suyun kalitesini de etkileyebilir, bu nedenle düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Tıkalı Duş Başlığı Nasıl Temizlenir?

Duş başlığının kireç ve tortu birikintilerinden arındırılması için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Elma sirkesi ve suyu karıştırın. Bir kova sıcak suya yaklaşık 1/2 bardak elma sirkesi ekleyin ve karıştırın.

Duş başlığını çıkarın. Duş başlığını yerinden çıkarın ve sıcak suya batırın. Duş başlığını temizlemek için bir fırça kullanabilirsiniz.

Duş başlığına elma sirkesi karışımını uygulayın. Elma sirkesi karışımını bir sprey şişesi yardımıyla duş başlığına püskürtün. Sirke, kirecin çözülmesine yardımcı olacaktır.

Duş başlığını elma sirkeli suda bekletin. Duş başlığını yaklaşık 30 dakika boyunca elma sirkesi karışımıyla kaplı bir şekilde bekletin.

Durulayın ve temizleyin. Duş başlığını temiz su ile durulayın ve bir bez veya sünger yardımıyla silin. Duş başlığındaki tortu ve kirecin çözüldüğünü göreceksiniz.

Yerine takın. Temizlenen duş başlığını yerine takın ve kullanmaya devam edin.

Bu işlem, duş başlığınızın tıkanmış kireç ve tortularını temizleyecektir. Ancak, duş başlığındaki birikintiler çok yoğunsa veya sirke işe yaramazsa, yeni bir duş başlığı almayı düşünebilirsiniz.


ANKARA SIHHİ TESİSAT HİZMETLERİ

Ankara sıhhi tesisatçı firmamız, deneyimli kadrosu ile Ankara geneli sıhhi tesisat bakım, tamir ve tesisat döşeme hizmetleri vermektedir. Su tesisat sorunlarınızı gidermek için uygun fiyatlı profesyonel sıhhi tesisat çalışmaları yapıyoruz. Ankara sıhhi tesisat firması olarak ev ve iş yerlerinizdeki kullanılan su tesisatı ile ilgili her türlü yenileme, tadilat, tamir ve su tesisat bakım hizmetlerini sunmaktayız. Ayrıca inşaat halindeki evlere sıfırdan tesisat döşeme hizmetimiz de bulunmaktadır.