0850 241 74 25 bilgi@ankaratesisatciusta.com
Ankara

Lavabo Açıcı Cilde Temas Ederse Ne Yapılmalıdır?

Lavabo açıcı cilde temas ederse ne yapılmalı?

Tıkalı lavabo sorununda insanlar genelde tıkanıklığı açmak için bir pompa ya da lavabo açıcı kullanmayı tercih ederler. Güvenlik bakımından pompa her zaman tercih edilmelidir, ancak pompa bulunmadığı durumlarda genelde en yakın markete gidilerek bir lavabo açıcı alınır. Sıvı, toz, jel veya partikül tüm lavabo açıcılar kimyasal maddelerden oluşmaktadır ve kullanımı esnasında dikkatli olmayı gerektirirler. Lavabo açıcı tehlikeleri solunduğunda veya cilde, ele temas ettiğinde ortaya çıkar. Bu yazımızda lavabo açıcı ele temas ederse yapılması gerekenleri anlatacağız.

Lavabo açıcı ele temas ederse

Türü ne olursa olsun lavabo açıcılar bir veya daha fazla kimyasal maddenin karışımından imal edilirler. Lavabo açıcının ele veya vücudun başka bölgelerine temas etmesi halinde, temas eden bölge hemen hiç beklemeden bol suyla yıkanmalıdır. Bazı lavabo açıcılar ilk temas halinde cilde zarar verebileceği gibi, bazıları da bir müddet bekledikten sonra tahriş veya yakma gibi zarar verirler.

Toz lavabo açıcılar kuru haldeyken ele veya bir başka bölgeye temas ettiğinde, genelde bol su ile yıkandıktan sonra bir zarar vermezler. Lavabo açıcının temas ettiği yer su ile yıkandığı halde rahatsızlık vermeye devam ediyorsa en yakın sağlık kuruluşuna giderek tıbbi yardım alınmalıdır. Kimyasal maddelerin cilde verdiği zararlar önemli olabilir ve ihmal etmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

Toz, tablet ve partikül lavabo açıcı cilde veya ele tenas ederse:

Bu lavabo açıcı türü temas halinde en etkisiz olanıdır, ancak ciltte ne kadar süre ile kaldığı önemlidir. Bu nedenle bu tür lavabo açıcı ele temas ettiğnde eller hemen bol su ile yıkanmalıdır. Temas edilen bölgede yıkamaya rağmen bir yanma hissi varsa ve devam ediyorsa ihmal etmeden bir sağlık kuruluşuna göstermek gerekir.

Sıvı lavabo açıcı cilde temas ederse:

Sıvı lavabo açıcı cilde veya ele temas ederse, sıvı lavabo açıcının yapısı hemen etki gösterecek şekilde olduğu için daha kısa sürede bir yanma hissi ortaya çıkacaktır. Sıvı lavabo açıcı ele temas ederse yapılan iş derhal bırakılarak hiç beklemeden temas eden yer hemen bol su ile yıkanmalıdır. Anında yıkama muhtemelen görülecek zararı önleyecektir, ancak yanma hissi devam ederse sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeden gitmek gerekir.

Jel lavabo açıcı ele temas ederse:

Jel lavabo açıcı da sıvı lavabo açıcılar ile aynı etkiyi, hatta biraz daha fazlasını verecektir. Jel kıvamında olması nedeniyle cilde daha uzun süre temas edecek ve daha sorunludur. Bu yüzden ele temas etmesi durumunda, sıvı lavabo açıcıda olduğu gibi hiç vakit kaybetmeden derhal yıkanmalıdır.

Bu yazıda lavabo açıcı cilde temas ederse ne olur, lavabo açıcı elime döküldü ne yapmalıyım, lavabo açıcı ele temas ederse ne olur ve lavabo açıcı cilde temas ederse ne olur gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Unutmamalısınız ki bu durumlarda yapılması gereken en doğru şey bir tıbbi destek almaktır.

Lavabo Açıcıların Ne Tür Zararları Vardır?

Sıvı ve Jel Lavabo Açıcı Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcılar sağlığa zararlı mı, zehirler mi?

Lavabo açıcı yanığına ne iyi gelir ?


Ankara sıhhi tesisatçı firmamız, deneyimli kadrosu ile Ankara geneli sıhhi tesisat bakım, tamir ve tesisat döşeme hizmetleri vermektedir. Su tesisat sorunlarınızı gidermek için uygun fiyatlı profesyonel sıhhi tesisat çalışmaları yapıyoruz. Ankara sıhhi tesisat firması olarak ev ve iş yerlerinizdeki kullanılan su tesisatı ile ilgili her türlü yenileme, tadilat, tamir ve su tesisat bakım hizmetlerini sunmaktayız. Ayrıca inşaat halindeki evlere sıfırdan tesisat döşeme hizmetimiz de bulunmaktadır.