0850 241 74 25 bilgi@ankaratesisatciusta.com
Ankara

Mutfak Gider Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

Ankara Lavabo Tamiri

Mutfak giderlerinin tıkanıklık problemi yaratabilecek birçok nedeni olabilir. Bunların bazıları şunlar olabilir:

Çok miktarda yemek artığı: Mutfak giderlerine aşırı miktarda yemek artığı atılırsa, bu yemek artıkları giderlerin içine yerleşerek tıkanıklık yaratabilir.

Sert cisimler: Mutfak giderlerine tükürük, kemik, tahta parçaları gibi sert cisimler atılırsa, bu cisimler giderlerin içinde tıkanıklık yaratabilir.

Atık yağlar: Kullanılan yağların lavaboya dökülmesi, zamanla lavabo içinde bir yağ tabakası birikmesine neden olur ve tıkanıklığa yol açar.

Küçük parçalar: Mutfak giderlerine küçük parçalar, örneğin fındık kabuğu gibi, atılırsa, bu parçalar giderlerin içinde birikip tıkanıklık yaratabilir.

Deterjan atığı: Bazen, mutfak giderlerine aşırı miktarda sabun veya deterjan atılırsa, bu maddeler giderlerin içinde kaypak bir tabaka oluşturarak tıkanıklık yaratabilir.

Kireç: Suyun içinde bulunan kireç, zamanla giderlerin içinde birikip tıkanıklık yaratabilir.

Bu nedenlerden dolayı, mutfak giderlerinin tıkanıklık problemi yaşamamak için, yemek artıklarının atılımını dikkatli bir şekilde yapmak, sert cisimlerin giderlerine atılmamasına dikkat etmek ve küçük parçaların giderlerine atılmamasına özen göstermek gerekir. Ayrıca, sabun ve deterjan kullanımının dozunun doğru bir şekilde ayarlanması ve suyun içinde bulunan kireç miktarının azaltılması da mutfak giderlerinin tıkanıklık problemine neden olmaması için önemlidir.


ANKARA SIHHİ TESİSAT HİZMETLERİ

Ankara sıhhi tesisatçı firmamız, deneyimli kadrosu ile Ankara geneli sıhhi tesisat bakım, tamir ve tesisat döşeme hizmetleri vermektedir. Su tesisat sorunlarınızı gidermek için uygun fiyatlı profesyonel sıhhi tesisat çalışmaları yapıyoruz. Ankara sıhhi tesisat firması olarak ev ve iş yerlerinizdeki kullanılan su tesisatı ile ilgili her türlü yenileme, tadilat, tamir ve su tesisat bakım hizmetlerini sunmaktayız. Ayrıca inşaat halindeki evlere sıfırdan tesisat döşeme hizmetimiz de bulunmaktadır.