0850 241 74 25 bilgi@ankaratesisatciusta.com
Ankara

Banyodaki Giderlerden Neden Pis Koku Gelir, Nasıl Önlenir?

banyo gider kokusu

Evlerdeki banyo giderlerinden lağım kokusu gibi pis kokular gelmesinin birkaç nedeni olabilir. İşte bazı olası nedenler ve bu kokuları önlemek için alabileceğiniz önlemler:

Kurumuş su kapanları: Banyo giderlerindeki kurumuş su kapanları, pis kokuların evin içine yayılmasına neden olabilir. Bu su kapanları, gider borusunun içinde bir su bariyeri oluşturarak kokuların geri gelmesini önler. Ancak bu suyun buharlaşması veya bu kapanların kuruması durumunda, kokular banyoya yayılabilir. Bu durumu önlemek için düzenli olarak su kapanlarına su dökerek su seviyesini koruyun.

Sifon problemleri: Banyo giderlerindeki sifonlar, tıkanıklık veya hava kaçağı gibi sorunlardan dolayı pis kokuların evin içine yayılmasına neden olabilir. Tıkanıklıkların önlenmesi için düzenli olarak tıkanıklık önleyici ürünler kullanabilir veya profesyonel bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca, sifon contalarının sağlam olduğundan emin olun.

Atık birikimi: Banyo giderlerinde zamanla biriken atıklar, pis kokuların oluşmasına neden olabilir. Düzenli olarak gider açıcı ürünler kullanarak veya profesyonel bir tesisatçıdan yardım alarak giderlerde birikimi önleyebilirsiniz.

Yanlış kullanım: Banyo giderlerinin doğru şekilde kullanılmaması da pis kokulara neden olabilir. Örneğin, tuvaletin sadece tuvalet kağıdı ve insan atığı ile kullanılması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Tuvaletin içine hijyen pedleri, bebek bezleri, çocuk bezi vb. atılmamalıdır. Ayrıca, lavaboya yağlı atıkların dökülmemesi de önemlidir.

Banyo Gider Kokusu Nasıl Önlenir?

Kokuları önlemek için aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz:

Düzenli olarak giderleri temizlemek için gider açıcı ürünler kullanın.
Giderleri haftalık olarak sıcak su ile durulayın.
Sifon contalarını düzenli olarak kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin.
Banyo giderlerini kapatıcı kapaklarla kapatın veya lavabolara ve küvetlere tıpa takın.
Kokuyu önlemek için banyo ve tuvaletlerde havalandırmayı iyileştirmek için pencere açın veya fan kullanın.
Eğer bu önlemler kokuyu önlemekte etkili olmazsa veya kokunun kaynağını tespit etmekte zorlanıyorsanız, bir profesyonel tesisatçıdan yardım almanız önemlidir.

Evinizde banyoda ve mutfakta giderlerden gelen pis koku sorunu sık yaşanıyorsa, gidere bir tesisatçı müdahalesi gerekiyor demektir. Gider tıkanıklığı sorunlarını gidermede uzman Ankara tesisatçı firmamız ile hemen iletişime geçerek bu derten kurtulmanız mümkün olacaktır. Ankara gider tıkanıklığı açma sayfamızda bu hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.