0850 241 74 25 bilgi@ankaratesisatciusta.com
Ankara

Lavabo Açıcılar Zehirler mi, Sağlığa Zararlı mı?

lavabo açıcı zehirler mi

Evlerimizde, iş yerlerimizde lavabo tıkanıklığı sorunlarımızda çoğumuz lavabo açıcı kullanmışızdır. Lavabo açıcılar sıcak su ile temas ettiğinde kimyasal reaksiyona giren kimyasal maddeden yapılmaktadır ve dikkatli kullanılmadığında bazı ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle merdiven altı üretim denilen düşük kaliteli ve ucuz lavabo açıcılar, patlama dahil bir takım sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Lavabo açıcı patlar mı?

Lavabo açıcı patlaması ve kullanan kişide ciddi yanık sorunlarına yol açması maalesef ülkemizde görülmüş bir gerçektir. Bu konuda Google’da bir arama yaptığınızda bir kaç lavabo açıcı patlama haberine ulaşmanız mümkün olacaktır. Böyle bir sorun yaşamamak için kesinlikle güvenilir bir markanın standartlara uygun üretilmiş lavabo açıcı ürününü kullanmanız gerekmektedir. Markalı veya markasız, tüm lavabo açıcı kimyasalları kullanırken yüzünüzü lavaboya fazla yaklaştırmamalı, lavabo ile aranızda makul bir mesafeyi korumalısınız.

Lavabo açıcı zehirler mi?

Lavabo açıcı ana maddesi elbette kimyasal bir üründür. Lavabo açıcı toz veya tablet halinde, Sodyum Hidroksit (NaOH) isimli bir kimyasal maddeden imal edilmektedir. Yakından solunduğunda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle, bir lavabo açıcı kullanırken yüzünüzü kesinlikle lavaboya yaklaştırmamalı, sıcak suyu makul bir uzaklıktan dökmelisiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz türden markası belli olmayan düşük kaliteli lavabo açıcılar her zaman daha tehlikeli olmaktadır.


ANKARA SIHHİ TESİSAT HİZMETLERİ

Ankara sıhhi tesisatçı firmamız, deneyimli kadrosu ile Ankara geneli sıhhi tesisat bakım, tamir ve tesisat döşeme hizmetleri vermektedir. Su tesisat sorunlarınızı gidermek için uygun fiyatlı profesyonel sıhhi tesisat çalışmaları yapıyoruz. Ankara sıhhi tesisat firması olarak ev ve iş yerlerinizdeki kullanılan su tesisatı ile ilgili her türlü yenileme, tadilat, tamir ve su tesisat bakım hizmetlerini sunmaktayız. Ayrıca inşaat halindeki evlere sıfırdan tesisat döşeme hizmetimiz de bulunmaktadır.